O nás

• První mateřská škola pro děti ve Zlobicích vznikla v roce 1951 v budově tehdější školy jako tzv. "útulek pro děti". V roce 1959 vznikl "útulek" i v Bojanovicích. Stávající mateřská škola byla založena z iniciativy svazu žen. Byla otevřena 1. října 1971 v prostorách bývalého učitelského bytu v přízemí zlobické školy. Od roku 1992 byla budována  tzv. škola rodinného typu. Dětem je dán dostatečný prostor pro hru, citlivě je rozvíjena osobnost dítěte, navázán kontakt školy s rodinnou dítěte.
  • Nyní naše školka sídlí společně s obecním úřadem pod jednou střechou. V budově MŠ je v přízemí umístěna šatna pro děti, hygienické zařízení, šatna pro zaměstnance, samostatná ložnice, úklidová místnost, prádelna/žehlírna. V mezi patře sídlí v kanceláři paní ředitelka. V prvním patře jsou dvě třídy - TŘÍDA SOVIČKY (starší děti) a TŘÍDA VČELIČKY (mladší děti). Dále kuchyňka, sociální zařízení, úklidová místnost.
  • Mateřská škola má pěknou udržovanou zahradu s pískovištěm, několika herními prvky a dostatečným prostorem pro spontánní hru dětí.
  • Školku navštěvují děti ze Zlobic, Bojanovic i Věžek a to každý všední den od 6:30 do 16:00 hodin
  • Stále se snažíme pracovat na tzv. principu rodinné školy a v úzké vazbě na ni podporujeme zdravý tělesný, psychický a sociální rozvoj dětí. Organizace dne je natolik flexibilní, aby mohla pružně reagovat na aktuální změny a potřeby dětí.
Vytvořte si webové stránky zdarma!